bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Project Ukraine. Гольф-табір в Шотландії, який змінив життя семи юніорів

27.10.2022by admin

Вперше з початку російського вторгнення в Україну, група із семи юніорів зустрілася цього жовтня в Шотландії для участі у особливому гольф-таборі високого рівня, який був організований в рамках проєкту The R&A з підтримки української гольф спільноти — “Project Ukraine”. Шотландський табір був створений спеціальною робочою групою, яка відповідає за Програму розвитку лідерства жінок у гольфі The R&A. 

 

«Я не сумніваюся, що цей тиждень, цей досвід змінив життя дітей. Не можу описати, наскільки важливо для дітей було знову опинитись разом, повернутись на поле та просто посидіти разом, поспілкуватись у фойє та поділитися усім, що вони пережили протягом минулих місяців». 

 

Вероніка Растворцева, учасниця проєкної команди “Project Ukraine”

 

Ідея проєкту і табору виникла на одній із робочих зустрічей команди Програми розвитку жіночого лідерства The R&A, де Вероніка з перших вуст поділилася тим, що пережила її родина та діти гольфісти за перші місяці війни. Буквально одразу ж команда Програми вирішали зосередити всі свої зусилля на пошуках найкращих шляхів підтримки української гольф спільноти, розпочаши із організації спеціального гольф табору. 

 

«Ми були дуже раді зустрітися з цими талановитими молодими гравцями в гольф і дати їм п’ять днів, щоб зосередитися на своїй пристрасті зі своїми однолітками. Наша мета полягала в тому, щоб табір дарував надію та натхнення. Ми хочемо переконатися, що мрії та амбіції цих молодих гольфістів збережуться, незважаючи на руйнування, з якими вони стикаються вдома, в Україні».

 

Тоні Звербліс, учасник проєкної команди “Project Ukraine”

 

Дім гольфу

 

 

Українських юніорів тепло прийняв шотландський Macdonald Cardrona Hotel Golf & Spa в Піблз, де і відбувся табір. Насичена програма табору намагалася подарувати гольфістам усе найкраще, що може надати світовий гольф дітям, які пережили війну — високоякісні тренування, найкращі поля, клініки, сеансів здоров’я та харчування, семінари з правил гри від pro та зустрічі із легендами гольфу. 

 

“Їхні мрії збулися – вони зустрілися з Рорі Макілроєм і потиснули йому руку. Вони отримали вітальне повідомлення від Томмі Флітвуда – це мрія будь-якого юніора. На жаль, усі ці діти мають психологічні травми, тому для нас було екстра важливо тримати їх подалі від всього цього хоча б на короткий час”.

 

У суботу гольфісти зіграли на спеціальному матчі разом із юніорами із Фонду Стівена Галлагера, мали зустріч із колишнім чемпіоном світу Джеффом Суейном та пройшли онлайн-семінар з “Close Nutrition”.

 

У неділю групу запросили на останній день чемпіонату Alfred Dunhill Links Championship у Сент-Ендрюсі від DP World Tour. Вони дали інтерв’ю в прямому ефірі на Sky Sports із Ніком Догерті та зустрілися з Рорі Макілроєм, Адріаном Меронком і позували для фотографії з чемпіоном Райаном Фоксом на знаменитому Свілканському мосту.

 

У понеділок «Project Ukraine» до табору приєдналася колишня зірка жіночого європейського туру Софі Уокер та провела із дітьми сесію запитань та відповідей,а також присвятила ранок вівторка освітньо-практичному семінару з паттингу.

Підтримуйте мрії

 

Тоні Звербліс, один із організаторів “Project Ukraine”, сказала: «Ми всі спостерігали за жахами, які відбуваються в Україні, і після виступу нашої колеги Вероніки Расворцевої, у нас просто не залишилося виходу, крім того, щоб якомога швидше організувати допомогу українській спільноті. На щастя, Вероніці вдалося перевезти свою родину із України, і з тих пір вона невтомно працює над цим проектом. Вона допомогла нашій робочій групі налагодити зв’язок з Українською Федерацією Гольфу та родинами, яких ми підтримуємо».

 

Представник Української Федерації гольфу також висловив подяку: «Ми хотіли б подякувати The R&A за підтримку та допомогу нашій збірній у такий важкий для України час. Ми дуже цінуємо цю допомогу та сподіваємося на співпрацю в майбутньому».

 

 

Досвід, що змінює життя

 

Команда проєкту підтримувала постійний зв’язок з усіма родинами, і знала про всі їх важкі історії, і деякі з них справді розбивали серце. Тому учасники “Project Ukraine” дійсно відчували величезну відповідальність, ініціативність та готові були докласти максимум зусиль, щоб цей табір відбувся.

 

“Ми сподіваємось, що «Project Ukraine» й надалі зможе допомагати іншим сім’ям і юним гравцям у гольф, тому що багато інших потребують нашої допомоги. Їм потрібна освітня підтримка та регулярне повернення на поле для гольфу. Їм потрібно згадати ті емоції, які вони відчували, коли мали змогу грати в гольф у рідній країні, чого, на жаль, вони не могли робити вже давно. Коли ці діти виростуть за кілька років, вони ще більше зрозуміють, як цей табір вплинув на їхній шлях. Це надихає”.

 

Гольф відкритий для всіх

 

Джекі Девідсон, директор з розвитку гольфу в R&A, відмітила, що “Project Ukraine” чудовий приклад того, як кілька неймовірно талановитих жінок працюють у гольф-індустрії, використовуючи свою ініціативу та досвід, щоб надати чудову можливість молодим гравцям у гольф, чиї життя та амбіції були серйозно підірвані через жахливу ситуацію в Україні, відчути знову дух гри. 

 

«Ми надзвичайно пишаємося зусиллями, які вони доклали, щоб зробити щось таке важливе для цих гравців у гольф, і раді підтримати проєкт. Ми твердо переконані, що гольф має бути відкритим для всіх, і ця група жінок продемонструвала важливість цієї цінності на ділі».

 

Сподіваємось, що група зможе розвинути успіх табору та продовжувати підтримувати більше українських юніорів у гольф за допомогою їхнього спортивного розвитку та навчання. 

 

Якщо ви хочете дізнатися більше або як ви можете долучитися та підтримати “Project Ukraine”, будь ласка, зв’яжіться через projectukraine@randa.org.

 

Світові ЗМІ про гольф-табір “Project Ukraine”

 

https://www.thetimes.co.uk/article/the-app-led-us-to-all-the-free-roads-it-led-us-straight-into-the-russians-rn7jfth3n 

https://www-independent-co-uk.cdn.ampproject.org/c/s/www.independent.co.uk/sport/golf/rory-mcilroy-scotland-st-andrews-kyiv-russia-b2200157.html?amp 

https://womenandgolf.com/news/industry-news/young-ukrainian-golfers-make-a-special-trip-to-the-home-of-golf 

https://golfweek.usatoday.com/2022/10/10/russia-ukraine-war-golf-camp-st-andrews-rory-mcilroy/ 

https://ten-golf.com/en/news/young-ukrainian-golfers-make-special-trip-to-the-home-of-golf/ 

https://www.golfmonthly.com/news/young-ukrainian-players-visit-st-andrews 

uk ru ua de fr pt es it zh ar nl sv